środa, 22 lipca 2015

Odmładzajace zioła - recenzja


 Odmładzające zioła. Twój sposób na witalność i długowieczność
Zioła to natura, czyli coś, co powinno być człowiekowi najbliższe, a tymczasem wokół pełno reklam suplementów, witamin i odżywek oraz środków na wszelkie dolegliwości. 

Czy ich przyjmowanie jest bezpieczne, czy nie powoduje skutków ubocznych?
Te i wiele innych pytań nasuwają mi się nieraz po wizycie w aptece.
Nie cierpię na żadne poważniejsze dolegliwości, ale chciałabym jak najdłużej cieszyć się dobrym zdrowiem i witalnością, dlatego z zainteresowaniem sięgnęłam po książkę wydawnictwa  
 
W książce zostały przedstawione bardzo pomocne i czasem zaskakujące informacje na temat ziół, które są powszechnie stosowane i wiele z nich możemy kupić w aptekach lub sklepach zielarskich, ale dlaczego nie mielibyśmy sami pozyskiwać niektórych z nich.
Można też założyć w ogródku, a nawet na parapecie hodowlę wybranych ziół, które mogą służyć jako przyprawy i dodatki do potraw. Popularna mięta czy melisa nie wymagają znajomości sztuki ogrodniczej, wystarczy pozyskać sadzonki, aby przez cały rok cieszyć się świeżymi ziołami z własnej uprawy.
Autorka podkreśla, że zioła korzystanie wpływają na funkcjonowanie naszego organizmu, ale tak jak i ze wszystkim, nie można przesadzać, bo nadmiar może być szkodliwy.
Zachęcam Was do sięgnięcia po tę książkę, jest napisana przystępnym językiem i zawiera mnóstwo ciekawych informacji na temat świata ziół.

12 komentarzy:

 1. Książka wydaje się ciekawa :) chętnie bym poczytała :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam, tak mało wiemy o naturalnych sposobach wzmacniania organizmu :)

   Usuń
  2. Zdrówko jest najważniejsze. Pozycja warta uwagi.

   Usuń
 2. Zaciekawiłas mnie tą książką, warto do niej zajrzeć.

  OdpowiedzUsuń
 3. Chętnie bym do niej zajrzała, mam nawet kącik ziołowy w ogrodzie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Prawdę mówiąc poszukuję książki własnie o ziołach , roślinkach .A już książka o ziołach odmładzających w moim wieku jak najbardziej w domowej biblioteczce jest mile widziana :)

  OdpowiedzUsuń
 5. lubię zioła, pewnie warto je stosować.

  OdpowiedzUsuń
 6. Pewnie warto by ją przeczytać.

  OdpowiedzUsuń